Aktualności

OSI Group

Ponad 100 lat historii OSI GROUP!

OSI GROUP zostało założone w 1909 roku w Chicago USA. Dziś to globalny koncern, posiadający ponad 50 zakładów produkcyjnych

Działalność charytatywna

OSI POLAND FOODWORKS, zakład produkcji wołowiny z Chróściny k. Góry kolejny rok pomoże miejscowości przy organizacji dorocznych świąt lokalnych tj: „Dnia Osadnika”, „Ocalić od Zapomnienia” i „Festynu Rodzinnego”. Firma wesprze również zakup systemu nagłośniającego niezbędnego przy organizacji tego typu imprez.

W 2012 roku OSI POLAND FOODWORKS wsparło Szkołę Podstawową w Witoszycach, miejscowości graniczącej z Chróściną, do której uczęszcza wiele dzieci pracowników zakładu, w pozyskaniu tablicy multimedialnej ze statywem jezdnym.

W 2013 roku OSI POLAND FOODWORKS wsparł projekt renowacji podłogi sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Glince, miejscowości oddalonej o kilka kilometrów od miejsca lokalizacji zakładu produkcyjnego.

Zakończono XII edycję Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2014 Etap Regionalny, którego głównym patronatem jest Prezydent RP Bronisław Komorowski. Podsumowanie i rozstrzygnięcie etapu regionalnego odbyło się w siedzibie Placówki Terenowej KRUS w Legnicy, ul. Reymonta 4.

OSI POLAND FOODWORKS wraz z Restauracją McDONALD’S w Lesznie i redakcją „Panoramy Leszczyńskiej” uruchomiły w okresie jesiennym kampanię „Dziecko bezpieczne na drodze”.

"Bezpieczne  gospodarstwo rolne" to organizowany od kilku lat przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (Placówka Terenowa KRUS w Górze), pod patronatem Starostwa Powiatowego w Górze i Okręgowego Inspektoratu Pracy we Wrocławiu (Państwowa Inspekcja Pracy w Legnicy).

Już drugi rok z rzędu - OSI POLAND FOODWORKS wsparł organizację dorocznego Biegu Policji w Górze. To już IV edycja biegu, który zdążył nabrać charakteru ogólnopolskiego i wpisać się na listę najważniejszych półmaratonów w kraju.

Organizowany corocznie z inicjatywy Sołtysa, Rady Sołeckiej, Grupy Odnowy Wsi oraz Stowarzyszenia „Czas zmiany" , który jest okazją do większej integracji społeczności lokalnej. Duża część pracowników zakładu to właśnie mieszkańcy Chróściny.

Honorowymi gośćmi „Dnia Osadnika” są powojenni przesiedleńcy z Kresów. Pierwsi osadnicy w miejscowości Chróścina pojawili się 9 czerwca 1945 roku, byli to głównie przesiedleńcy z Trembowli, Tarnopola, Berezy Kartuskiej, Złoczowa, Czortkowa, Kopyczyńca, Wilna, Trok i Baranowicz.

OSI POLAND FOODWORKS jako jeden z największych w regionie pracodawców, blisko współpracuje z administracją państwową na wszystkich szczeblach.


OSI GROUP – A WORLD OF FOOD SOLUTIONS

Polityka OSI GROUP wyrażająca się w budowaniu zakładów produkcyjnych na kluczowych rynkach świata powoduje, iż powiększając swoje globalne możliwości produkcyjne oraz dystrybucyjne, koncern zyskuje jednocześnie znajomość specyfiki rynku lokalnego. Dzięki temu może lepiej zaspokajać zróżnicowane potrzeby i przygotowywać ofertę skrojoną dokładnie pod oczekiwania każdego z odbiorców. To dlatego OSI GROUP jest jednym z czołowych globalnych dostawców mięsa.