Aktualności

OSI Group

Ponad 100 lat historii OSI GROUP!

OSI GROUP zostało założone w 1909 roku w Chicago USA. Dziś to globalny koncern, posiadający ponad 50 zakładów produkcyjnych

Działalność charytatywna

OSI POLAND FOODWORKS, zakład produkcji wołowiny z Chróściny k. Góry kolejny rok pomoże miejscowości przy organizacji dorocznych świąt lokalnych tj: „Dnia Osadnika”, „Ocalić od Zapomnienia” i „Festynu Rodzinnego”. Firma wesprze również zakup systemu nagłośniającego niezbędnego przy organizacji tego typu imprez.

Zakończono XII edycję Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2014 Etap Regionalny, którego głównym patronatem jest Prezydent RP Bronisław Komorowski. Podsumowanie i rozstrzygnięcie etapu regionalnego odbyło się w siedzibie Placówki Terenowej KRUS w Legnicy, ul. Reymonta 4.

"Bezpieczne  gospodarstwo rolne" to organizowany od kilku lat przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (Placówka Terenowa KRUS w Górze), pod patronatem Starostwa Powiatowego w Górze i Okręgowego Inspektoratu Pracy we Wrocławiu (Państwowa Inspekcja Pracy w Legnicy).

Już drugi rok z rzędu - OSI POLAND FOODWORKS wsparł organizację dorocznego Biegu Policji w Górze. To już IV edycja biegu, który zdążył nabrać charakteru ogólnopolskiego i wpisać się na listę najważniejszych półmaratonów w kraju.

Organizowany corocznie z inicjatywy Sołtysa, Rady Sołeckiej, Grupy Odnowy Wsi oraz Stowarzyszenia „Czas zmiany" , który jest okazją do większej integracji społeczności lokalnej. Duża część pracowników zakładu to właśnie mieszkańcy Chróściny.

Honorowymi gośćmi „Dnia Osadnika” są powojenni przesiedleńcy z Kresów. Pierwsi osadnicy w miejscowości Chróścina pojawili się 9 czerwca 1945 roku, byli to głównie przesiedleńcy z Trembowli, Tarnopola, Berezy Kartuskiej, Złoczowa, Czortkowa, Kopyczyńca, Wilna, Trok i Baranowicz.

OSI POLAND FOODWORKS jako jeden z największych w regionie pracodawców, blisko współpracuje z administracją państwową na wszystkich szczeblach.

Dzięki wsparciu OSI POLAND FOODWORKS grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej w Witoszycach, mogła wyjechać w czerwcu na górską „Zieloną Szkołę”.

W 2013 roku OSI POLAND FOODWORKS wsparł projekt renowacji podłogi sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Glince, miejscowości oddalonej o kilka kilometrów od miejsca lokalizacji zakładu produkcyjnego.

W 2012 roku OSI POLAND FOODWORKS wsparło Szkołę Podstawową w Witoszycach, miejscowości graniczącej z Chróściną, do której uczęszcza wiele dzieci pracowników zakładu, w pozyskaniu tablicy multimedialnej ze statywem jezdnym.

OSI POLAND FOODWORKS wraz z Restauracją McDONALD’S w Lesznie i redakcją „Panoramy Leszczyńskiej” uruchomiły w okresie jesiennym kampanię „Dziecko bezpieczne na drodze”.


OSI GROUP – A WORLD OF FOOD SOLUTIONS

Polityka OSI GROUP wyrażająca się w budowaniu zakładów produkcyjnych na kluczowych rynkach świata powoduje, iż powiększając swoje globalne możliwości produkcyjne oraz dystrybucyjne, koncern zyskuje jednocześnie znajomość specyfiki rynku lokalnego. Dzięki temu może lepiej zaspokajać zróżnicowane potrzeby i przygotowywać ofertę skrojoną dokładnie pod oczekiwania każdego z odbiorców. To dlatego OSI GROUP jest jednym z czołowych globalnych dostawców mięsa.